MiniBlog

 • Ocak 23, 2024 Çocuk Gelişimi

  Yenidoğan bebeklerin midesi oldukça küçüktür ve hızlı bir şekilde büyür. Bu nedenle, yenidoğan bebeklerin sık sık emzirilmesi gerekir. İlk haftalarda, bebeklerin her 2-3 saatte bir emzirilmesi önerilir. Bu, geceleri de dahil olmak üzere gün boyunca toplam 8-12 emzirme anlamına gelir.

  Yeni Doğan Bebeklerde Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalıdır?
 • Ocak 16, 2024 Bakım & Sağlık

  Pişik, bebeklerde sık görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Bebek bezi bölgesinin uzun süre ıslak veya kirli kalmasından kaynaklanır. Pişik, kızarıklık, tahriş, kaşıntı ve ağrıya neden olabilir.

  Bebeklerde Pişik ve Pişik Önleme Yöntemleri
 • Anne yanı beşikler, yenidoğan bebeğinizin yanınızda güvenli ve rahat bir şekilde uyumasına olanak tanıyan harika bir seçenektir. Anne yanı beşik seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır:

  En iyi anne yanı beşik önerileri
 • Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), tüm bebeklerin ve çocukların aşılanmasını önermektedir. Aşılar, ciddi ve ölümcül olabilen hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

  Bebek Aşı Takvimi
 • Ocak 10, 2024 Çocuk Gelişimi

  Bebeklerin emekleme yaşı, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genellikle, bebekler 6 ila 9 ay arasında emeklemeye başlarlar. Ancak, bazı bebekler daha erken veya daha geç emeklemeye başlayabilir.

  Bebekler ne zaman ememkler
 • Ocak 09, 2024 Araç & Gereç

  Bebek mama sandalyesi, bebeklerin ek gıdaya geçiş döneminde yemek yemeyi öğrenmelerine yardımcı olan bir üründür. Mama sandalyeleri, çeşitli özellikler ve fiyat aralıklarında mevcuttur.

  Bebek Mama Sandalyesi Nasıl Seçilir?
 • Ocak 08, 2024 Araç & Gereç

  Bebek oto koltuğu güvenlik sertifikaları, koltukların belirli güvenlik standartlarını karşıladığını gösteren etiketlerdir. Bu etiketler, oto koltuğunun çocuğa çarpışma durumunda yeterince koruma sağlayacağını garanti eder.

  Bebek Oto Koltuğu Güvenlik Sertifikaları
 • Ocak 08, 2024 Beslenme

  Ek gıdaya geçiş, bebeklerin anne sütü veya mama dışındaki besinleri yemeye başlama sürecidir. Bu süreç, bebeğin büyüme ve gelişimi için önemli bir dönüm noktasıdır.

  Ek gıdaya geçiş ve önemi nelerdir
 • Ocak 04, 2024 Bakım & Sağlık

  Havadaki nemi artırır. Kış aylarında havadaki nem oranı düşebilir. Bu, cilt kuruluğu, burun tıkanıklığı ve öksürük gibi solunum problemlerine neden olabilir. Buhar makinesi, havadaki nemi artırır ve bu da bu sorunların hafifletilmesine yardımcı olur.

  Evde buhar makinasının faydaları
 • Ocak 04, 2024

  Diş kaşıyıcı, bebeklerin diş çıkarma döneminde diş etlerindeki kaşıntı ve ağrıyı hafifletmek için kullanılan bir araçtır. Diş kaşıyıcılar, çeşitli şekillerde ve boyutlarda gelir ve genellikle silikon, kauçuk veya plastik gibi yumuşak malzemelerden yapılır.

  Diş Kaşıyıcı Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR